lézeres kÖRÖMGOMBA ELTÁVOLÍTÁS
NEM VAGY EGYEDÜL!
Régóta szenvedsz a körömgomba különböző tüneteivel? Akkor nem vagy egyedül, hisz a körömgomba manapság az egyik leggyakoribb megbetegedése a körömnek.
A köröm egy részének vagy akár az egész körömnek a károsodását, deformálódását is okozhatja. Mint a láb, mint a kéz körmeit megtámadhatja, azonban gyakoribb a megjelenése a lábkörmöknél.
Milyen tényezők miatt alakulhatott ki?
A gyenge vagy hosszú antibiotikumos kezelés miatt legyengült immunrendszerű emberek hajlamosabbak elkapni minden gombás fertőzést, ebben az esetben a kezelés is körülményesebb,
Bizonyos betegségek is hajlamosíthatnak a megfertőződésre, mint pld: a cukorbetegség vagy az alsó végtagkeringési rendellenességben szenvedők is könnyebben kapják el és sajnos nekik is nehezebb tőle megszabadulni,
Fokozott izzadásra hajlamos lábaknál is könnyebben alakul ki vagy a zárt cipő, hosszantartó gumikesztyű viselése esetén,
Akik gyakran járnak nyilvános zuhanyzókba, strandokra, fürdőkbe, szaunákba is nagyobb eséllyel kapják el,
Kisebb sérülések esetén,
Műszálas zokni,műbőr cipő túlzott viselése miatt,
Erős dohányzás miatt,
Egyes foglalkozások körébe tartozó munkavégzés esetén (Fodrász, Manikűrös, Pedikűrös)
Egyes sportok végzése esetén is gyakoribb (Judo, Birkózás, Úszás, Bowling, Maratoni futás)
Illetve akiknél már előzőleg jelentkezett a fertőzés, hajlamosabbak a kiújulásra is.
Mik a tünetei?
Leggyakoribb tünete a köröm elvékonyodása illetve elszíneződése: fehér, sárga, fekete és akár zöld színű is lehet. A betegség előrehaladtával a köröm morzsolódik, kis darabok hullhatnak le róla, súlyos esetben akár az egész köröm is leeshet.
Ha nem kezeljük be is gyulladhat és rendkívül fájdalmas lehet nem csupán a köröm érintése, hanem a körülötte lévő bőré is. A körömágyon fehér vagy sárga pontok jelenhetnek meg, a körmöt körülvevő bőr elkezdhet hámlani, hólyagosodni s ezek a gombás fertőzések át is terjedhetnek a test más részeire is és különböző szövődményeket okozhatnak!
Ez egy folyamatosan fennálló és fertőző betegség, melyet a piacon kapható gyógyszerek, ecsetelők általában kb. 40%os hatékonysággal kezelnek és nagyobb az esélye a visszafertőződésnek is.
Azonban a lézerrel egyedülálló módon, 100%os hatékonysággal lehet eltűntetni, s ezt több klinikai tanulmány is bebizonyította!
Hogyan lehet akkor ilyen hatékony a Q-kapcsolt ND:Yag lézer rá?
Az egyik fő előnye a lézer terápiának a baktériumpusztító hatása.
Fénye a szelektív fototermolízis elve alapján csak a körömlemez és a körömágy közötti területen a gombában található pigmentekben nyelődik el a környező szövetek károsodása nélkül, s a hőmérséklet növekedés hatására a nem kívánt baktériumok illetve spóráik mivel fény és hő érzékenyek így elpusztulnak.
A kezelést eleinte 1,5-2 hónapig hetente kell ismételni, mivel az egészséges köröm utána folyamatosan növekszik, így tulajdonképpen "kinövi" a gombás fertőzést, később pedig havonta majd kéthavonta kell elvégezni, amíg az új köröm ki nem nő teljesen.
Utókezelést nem igényel, azonban nagyon fontos az eddig használt ruházatok (legfőképp zoknik, cipők, papucsok) teljes fertőtlenítése a visszafertőzés megakadályozásához!
Ez a módszer teljesen fájdalommentes, 15perc alatt elvégezhető, csupán enyhe hőérzettel jár.
A kezelés elvégzéséhez bőrgyógyászati vizsgálat szükséges a kezelendő területen található gombáról!
Ára: 8.000Ft/alkalom/mindkét lábfej vagy a kéz területén
Látványos eredmény már az első, második alkalom után!
Előtte 1 hét múlva 2 hét múlva